Info k Itálii

Zájezd zajišťuje Cestovní kancelář ATA (krizový telefon 602 164 535), pojištění Union pojišťovna (č.poj.smlouvy 38076809)

Odjezd je 1.7. v 16:30 od VČE u nádraží. A malá změna...přibalte POVLAK NA PEŘINU. 

Ale prosím, scházejte se na nádraží již po 4-té hodině, ať stihneme vše vyřídit, naložit a včas odjet....očekáváme masakr na silnicích.

V ceně je pobytová taxa i komplexní pojištění, jak již bylo napsáno na příhlášce.

Jedeme lůžkovým autobusem, proto doporučuji deku a polštářek :-D

  

Jídlo dostaneme vždy do rendlíčků pro celý apartmán. Polévka se bude vydávat v POLEDNE!!! Kdo nejí bílé pečivo, vzít nějaké balené tmavé s sebou. Není možné zajistit tmavé na každý den.

V lednici budeme mít obsazený mražák masem a potravinami, které si od nás průběžně bude paní kuchařka odebírat.

V areálu není WIFI, ale internetoví závisláci mají možnost si na místě koupit za 15 EUR připojení.

Dobrovolníci budou mít k dispozici i cvičení Pilates a pokud máte širší větší gumy na cvičení, můžete je přibalit.

INFO CK:

S sebou platný občanský průkaz nebo platný cestovní pas, který má platnost ještě minimálně 1 měsíc po předpokládaném ukončení pobytu. 

 

Vezměte s sebou veškeré léky, které běžně užíváte a základní zdravotnické potřeby – náplast, obvaz, prášky na bolení hlavy, průjem, mast na spáleniny.

Vezměte s sebou kartu vaší zdravotní pojišťovny.(V Itálii je spoluúčast 15 EUR,na které si nechte vystavit doklad,proplatí Vám Vaše komerční pojišťovna.)

 

Příjezd autobusu na místo pobytu je předpokládán kolem 10. hodiny. Klienti, kteří přijedou, budou postupně ubytováni, nejpozději do 15:00 hod.

Odjíždějící klienti uklidí ubytovací prostor, vyklidí a rozmrazí lednici večer den před odjezdem a v den odjezdu předají delegátovi do 9 hodin apartmán, karavan, bungalov, pokoj – tak, jak ho převzali dle inventáře v den příjezdu. Veškeré poškozené, zničené a ztracené věci budou muset být uhrazeny.

Čas do odjezdu autobusu tráví klienti dle svého uvážení, přístup do autobusu na uložení zavazadel je 30 minut po jeho příjezdu a 30 minut před stanoveným odjezdem. Odjezd autobusu z pobytového místa bude po devítihodinové bezpečnostní přestávce, která se počítá od doby příjezdu autobusu. Doba odjezdu je obvykle okolo 18.hodiny

Doporučujeme si vzít s sebou ostrý nůž, otvírák, utěrky, mycí, čistící prostředky, repelenty proti hmyzu, ručníky, toaletní papír.

 

Po dobu pobytu jsou klienti povinni dodržovat vnitřní řád a respektovat místní normy týkající se veřejného klidu a pořádku. Klient přijímá a předává apartmán uklizený – umytá lednička, nádobí, podlaha a vynesené odpadky.

 

 

 

Překopírovala jsem pro vás info z fora na fcb, které vytvořila jedna z účastnic zájezdu pro zbytek autobusu :-D. Myslím, že jsou tam hodně užitečné rady:

Dovolila bych si pár informací pro cestovatelky na jih. Ty, které cestují a znají, se nemusí čtením zdržovat. 
Byla jsem v Itálii v roce 2009, tak bych Vám chtěla sdělit pár drobností, o kterých si myslím, že by vás mohly zajímat. 
Tak třeba – v kohoutcích teče pitná voda, pila jsem ji, nic mi z ní nebylo. 
Elektrické zásuvky mají trochu jiné než my. Mají dvoukolíkové, ale vzdálenost kolíků je menší, než naše. Takže některé koncovky se zapojit dají, když se trochu přihnou. Kulatá koncovka, kde jsou dva kolíky a otvor tam nepůjde. (Koupila jsem si přechodku v Elektroworldu) 
Další, spíš tedy kladná věc je ta, že v obchodech lze běžně platit našima kartama. Mám poštovní spořitelnu a kartu mi brali. Dle ceníku pošt. spoř. platba kartou přímo v obchodě je zdarma. Výběr z bankomatu je za 80,- Kč + 0,05% z částky. Většina kamenných obchodů karty bere. Trhovci ne, samozřejmě. 
Dál… Jsou tam pizzerie, které prodávají pizzu jen tak do ruky nebo na snědení přímo v prodejně. Jsou krájené na obdélníky s různými příchutěmi. Jedna porce stojí podle příchutě od 1,10 do cca 2,25 eura. Takže jako rychlý a celkem levný oběd to bohatě stačí. Pizza celá kulatá v restauraci je značně dražší. Kafe stojí většinou od 2 euro. Našeho barbarského turka tam nedělají. Zmrzlinu prodávají podle velikosti mističky. Malá, střední, velká. Velká je skoro k nesnědení. Nedělají kopečky, ale oškrabují stěrkou. Název pro střední a velkou si nepamatuju. Dá se ale domluvit rukama. Zmrzka je fakt dobrá. Cukrárny mají otevřeno dlouho do večera. Menší obchody mají přes poledne zavřeno. Od cca 11 do 14 -15 hodin. Otevřeno je o to dýl. Pošty jsou rozmístěny řídce, takže poslat pohled z pošty je docela problém. Jednou týdně bývají trhy, kde se dá koupit ledacos, domácí výrobky jako uzeniny, koření a ptákoviny a plagiáty všeho druhu (zaručeně „pravé“ kabelky D+G apod.) Na stránkách letoviska kam jedeme, píšou, že tady ty trhy budou taky. 
Ještě něco na cestu… pojedeme zřejmě přes Německo… tady se platí za použití WC 1 euro, v Itálii jsou WC zdarma. 
Už mně nic dalšího nenapadá.

Anketa

Preferuji sportovní aktivity:

posilování 45 10%
běh 50 11%
gaučing 35 8%

Celkový počet hlasů: 448

">

Zumba, Pilátes - Core a Zumba pro děti Hradec Králové